book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Day trips

Discover

Georgia

Georgia is very interesting and diversified country. It has a long history and rich culture. We would like you to discover more than just riding in the mountains that’s why we have prepared themed day trips so that you get to know Georgia closer.

Apart from what is highlighted we also offer tours in summer, trekkings, offroad trips, bicycle trips and much more. Feel free to get  in touch with Us!

Tbilisi sightseeing with guide

Zapraszamy na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji z polskojęzycznym przewodnikiem. Podczas naszego spaceru odwiedzimy potężną twierdzę Narikala (VI-VIII w.), pamiętającą rządy arabskich emirów, cerkwie Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskie łaźnie siarkowe w najstarszej bo 1500- letniej dzielnicy Abanotubani. Wjedziemy kolejką podziwiać panoramę miasta u stóp pomnika Kartlis Deda – Matki Gruzji (XX w.). A całość zakończymy spacerem po głównej arterii Tbilisi – Aleją Rustaveli.

Program możemy dowolnie modyfikować pod życzenie grupy.

Czas trwania: 3 godziny
Ilość uczestników: 4-12
Cena: 40$

Kazbegi – visit in Rooms and Gergeti church

Położone zaledwie 30 km od Gudauri Kazbegi przyciąga turystów i spragnionych górskiej przygody majestatycznym Kazbegiem, u stóp którego położona jest miejscowość. Poza trzecią co do wielkości górą Gruzji 5033 m.n.p.m możecie zobaczyć tu wspaniałą Cerkiew św. Trójcy (Gergeti) lub odwiedzić słynny designerski Hotel Rooms z którego roztacza się wspaniały widok na jedno i drugie.

Rooms Kazbegi

Traditional georgian feast

Gruzja to biesiada i słynne gruzińskie supry. Wasza wizyta w tym kraju będzie niepełna jeżeli przynajmniej raz nie zasiądziecie za stołem uginającym się od potraw i przy akompaniamencie muzyki nie będziecie wznosić tradycyjnych toastów pod dyktando Tamady.

Mamy do zaproponowania dwie opcje – tą ze zdjęć z tańcami i śpiewami w jednej z tbiliskich restauracji specjalizujących się w takich wydarzeniach lub też wersję lokalną w prawdziwym gruzińskim domu z gospodarzem w roli Tamady i lokalnymi artystami.

Zdecydujcie sami i zafundujcie sobie niezapomniane przeżycia. Gaumarjos!

Atrakcje: Tamada, żywa muzyka, tańce
Jedzenie i napoje: zagwarantowane
Ilość uczestników: dowolna
Czas trwania: 3 godziny
Cena: 30$/osoba

Mccheta and Jvari monastery

Po drodze z/do Gudauri mijamy perłę architektury – dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Znajdujące się tu zabytki wpisane zostały na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Proponujemy podjazd do cerkwi Jvari (VI-VII w) skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji – Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądanie katedry Sveti Cchoveli (XI w.), “gruzińskiego Wawelu” z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Według legendy Żyd Eliasz, który był świadkiem męki pańskiej w Jerozolimie, przyniósł tutaj chiton Jezusa Chrystusa. W środku znajduje się chrzcielnica z VI wieku, w której chrzczono gruzińskich władców.

Czas trwania: 3 godziny
Ilość uczestników: 4-12
Cena: 40$

 Uplistsikhe – cave town

Po drodze do Kutaisi znajduje sie niesamowite miejsce, skalne miasto Upliscyche. Jest to najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji, jego strategiczne położenie nadawało mu ważny status polityczny i religijny. Niestety jego schyłek nastąpił wraz z rozwojem Mcchety i Tbilsii, a po najazdach mongolskich w XIV wieku nie odzyskało już nigdy swojego znaczenia. Tym niemniej jest to jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Gruzji.

Arc of Friendship

Arka Drużby to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w okolicach Gudauri. Tylko tu będziecie mogli podziwiać panoramę doliny Aragvi, stojąc dosłownie nad nią. Ostre urwisko na którym umieszczony jest świeżo odrestaurowany pomnik. Powstał w 1983 roku w 200 rocznicę podpisania tzw. paktów gregoriańskich cementujących przyjaźń gruzińsko – rosyjską. Odnowione mozaiki oraz przytulna kawiarnia przeniosą Was w inną przestrzeń.

Dajcie się oczarować!