book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Resorts

Gruzja położona u stóp Kaukazu posiada obecnie trzy wiodące się stacje narciarskie: Gudauri, Mestia i Bakuriani. Sekretem doskonałych warunków śniegowych jest położenie tych ośrodków w pasmie 5-tysięczników z jednej strony, a z drugiej efekt działania wilgotnego powietrza nadciągającego znad Morza Czarnego. Ten unikalny „mix” warunków klimatycznych sprawia, że opady w zimie są częste a śnieg jest sypki i miękki. Trasy są szerokie i z fajnym spadkiem, a co ważne przechodzą od wysokich gór, przez szerokie połacie otwartej przestrzeni ubarwione lasami i krzewami, które urozmaicają jazdę.

Warunki panujące na Małym i Wielkim Kaukazie pozwalają na 4 – 5 miesięczne szusowanie na nartach i snowboardzie. Gruzja to nie tylko narciarstwo alpejskie czy freeride. Rozległy masyw Kaukazu to także raj dla narciarzy skiturowych, dla których wyzwaniem jest zdobycie jednego z najwyższych szczytów Gruzji jakim jest Kazbek (5047 m n.p.m.). Popularny jest tutaj również heli-skiing, wycieczki na skuterach śnieżnych czy ski paragliding ze najwyższych szczytów, zakończony freeridem po zaśnieżonych kaukaskich stokach.

Przewagą ośrodków gruzińskich nad alpejskimi jest ich naturalność, ogromny obszar i mała popularność. Każdy, kto chce zasmakować prawdziwej przygody okraszonej serdeczną gościnnością oraz znakomitym jedzeniem powinien spróbować pośmigać na zboczach gór kaukaskich. Gruzini szeroko otwierają swoje serca i ośrodki na Polaków. Jesteśmy tam niezmierni mile widziani. Gościnność uwidacznia się również w cenach obowiązujących w ośrodkach. Skipassy kosztują od 40 PLN dzienny, przez 480 PLN za 6 dniowy oraz 800 PLN za cały sezon i obejmują wszystkie ośrodki, które należą do państwa. 1 Gel to ok 1,6 PLN.

Odległości między kurortami:

Gudauri – Bakuriani: 250km / 4 godziny

Bakuriani – Goderdzi: 410km / 8 godzin

Bakuriani – Mestia: 370km / 6 godzin

Mestia – Goderdzi: 470km / 9 godzin

Gudauri – Goderdzi: 580km / 11 godzin

Gudauri – Mestia: 550km / 10 godzin

Gudauri – Bakuriani – Mestia – Goderdzi: 1100km